Atgimimo kelias: Biržai

Atgimimo kelias: Biržai

Šie metai ypatingi. Pasitikome trisdešimtąjį Laisvės pavasarį, išsiskleidusį 1990 metų Kovo 11-ąją, dieną, kurią vadiname dar vienu mūsų valstybės gimtadieniu. Tačiau gimtadienis neištiko savaime, Laisvės troškimo okupantams nepavyko numarinti baugiausią pokario dešimtmetį, prievartos ir propagandos mašina neįveikė jo sunaikinti ir dar per keturias dešimtis metų, kol 1988 metais Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio  balsas pasirodė stipresnis už didžiulės imperijos griaunamąją jėgą. Būtent Lietuvos Persitvarkymo sąjūdis atvedė Lietuvą į Baltijos kelią 1989-aisiais ir į 1990-ųjų Kovo 11-ąją.

Lietuvos Respublikos atkūrimo paskelbimas tebuvo tik pirmasis žingsnis į valstybės kūrimą. Pirmąjį žingsnį žengus ryžtingai ir taikiai vis tik nepavyko išvengti aukų ginant visų mūsų teisę būti laisviems. 1991-ųjų metų  sausio 13-oji, pasieniečių žudynės Medininkuose liepos 31 d. ... Lengviau atsikvėpėme tiktai 1993-iųjų rugpjūčio 31-ąją, kada paskutinis okupacinės kariuomenės karys paliko Lietuvos Respublikos teritoriją.

Persitvarkymo sąjūdžio, Lietuvos žaliųjų judėjimo  banga kilo ir Biržuose. Kartu su visa Lietuva ir Biržai žengė keliu, vedančiu link Lietuvos valstybės Laisvės.

Prisimindami tragiškąjį 1991-ųjų metų sausį ir pasitikdami Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmetį, dalinamės akimirkomis, atspindinčiomis biržiečių Laisvės troškimą, linkėdami sau niekada šio kelio nepamesti ir neišduoti, toliau kurti ir statyti, nes Kovo 11-oji tebuvo pradžia.


   

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-25 11:06Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!