Virtuali ekskursija po Biržų pilį

VšĮ „3D Vilnius“ bendradarbiaudama su Biržų krašto muziejumi „Sėla“ ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą ,,Virtuali ekskursija – Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien“.
 Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti gynybinę Biržų tvirtovę, jos istoriją ir šiandienines funkcijas kuo platesnei auditorijai - įvairių amžiaus grupių, tai pat ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Šiam tikslui pasiekti buvo pasitelktos šiuolaikinės technologijos, kurių pagalba buvo sukurta virtuali ekskursija po tvirtovės teritoriją ir buvusias pilies menes, kuriose dabar veikia Biržų krašto muziejus ir yra įsikūrusi biblioteka. Virtuali ekskursija suteikia galimybę nemokamai aplankyti Biržų tvirtovę, o kartu ir Biržų krašto muziejų „Sėla“, užeiti į biblioteką Lietuvos ir užsienio šalių gyventojams, taip pat judėjimo negalią turintiems žmonėms ar toliau keliauti jau nebeturintiems galimybių senjorams. Technologijų dėka, jie gali susipažinti su Biržų tvirtovės istorija ir pritaikymu šiandieninėms reikmėms, XVII–XVIII a. karybos ypatumais, Biržų krašto istorija Lietuvos ir Europos istorijos kontekste, Šiaurės Rytų Lietuvos regiono etnokultūros ypatumais.
 Šiuolaikinių technologijų galimybės leidžia virtualios ekskursijos lankytojams įdėmiai apžiūrėti muziejaus ekspozicijas ir įdomiausius eksponatus, sužinoti apie juos daugiau. Manome, kad virtualios ekskursijos formatas bus priimtinas ir vyresnio amžiaus žmonėms, ir jaunimui, kurį sunku sudominti tradicinėmis edukacinėmis priemonėmis. Technologinės galimybės virtualiame ture atveria patrauklią, „gyvą“ istorinę medžiagą, garso ir vaizdo klipų pagalba kuria tinkamą nuotaiką. Tai leidžia virtualią ekskursiją pritaikyti edukacinei veiklai, sukurti įvairias mokymosi programas, viktorinas, žaidimus, skirtus jaunosios kartos ugdymui.
 Džiaugiamės, sukūrę projektą, kuris prisideda prie pilietiškos visuomenės kūrimo, garsina gynybinės Biržų tvirtovės vardą, suteikia galimybę plačiai auditorijai susipažinti su Biržų krašto praeitimi ir šiandiena, skatina kultūrinį turizmą, mažina nepasiturinčių ir negalią turinčių žmonių atskirtį ir suteikia galimybę jiems pakeliauti, kad ir virtualiai.
 Virtuali ekskursija „Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien“ – tai tik technologiniai pagrindai didesniam projektui, kurį ateityje planuojama toliau vystyti.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-20 15:19