ŠVYTĖJIMAS. Žilvino Kropo, Aušros Kropienės ir Mėtos Kropaitės eksperimentinių fotografijų paroda

ŠVYTĖJIMAS. Žilvino Kropo, Aušros Kropienės ir Mėtos Kropaitės eksperimentinių fotografijų paroda

Žilvinas Kropas apie parodą:

Nauja paroda, štai ir naujas alternatyvus fotografavimo procesas. Šįkart pristatau ir tuo pačiu edukuoju apie Liumenogramos procesą, angliškai (Lumen prints). Tai grįžimas prie pirmykštės fotografijos paslapčių, unikalių fotogramų, pagamintų be fotoaparato, be tamsaus kambario, tai procesas kurį pirmą kartą, manau, pradėjo naudoti botanikai. Čia objektai talpinami tiesiai ant šviesai jautraus paviršiaus, dėl to užblokuojamas šviesos srautas ir taip sukuriami objektų siluetai.

Šie švytintys liumenų spaudiniai suteikia nepakartojamą įspūdį, šviesa kiaurai veria augalą tarsi rentgeno aparatas, taip sukurdamas nuostabų ir magišką botanikos pėdsaką.

Liumenogramos serija pradėta kurti 2018 metais.  Po metų laiko eksperimentavimo prie šio fotografavimo proceso prisijungė ir mano žmona su dukryte. Jas sužavėjo ir įtraukė šis (ne)lengvas alternatyvus fotografavimo procesas. Mėta ir Aušra sukūrė labai stiprių ir unikalių kūrinių ir tuo pačiu padėjo man užbaigti šį ciklą.

Parodoje matysite mano, Žilvino Kropo, mano žmonos Aušros Kropienės ir dukrytės Mėtos Kropaitės 2018-2019 metais sukurtus kūrinius. Taip pat prašau paskaityti prof. dr. Remigijaus Venckaus parengtą kritinę recenziją apie šią parodą. Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.

 


Galerija
Paskutinį kartą redaguota: 2022-12-27 10:13Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!