Biržai ir Radvilos

Biržai ir Radvilos

Ekspozicija skirta Biržų miesto, dvarų ir tvirtovės XVI–XVIII a. istorijai.  Biržų miesto istoriją kunigaikščių Radvilų valdymo metais iliustruoja Magdeburgo privilegijų 1589 m. ir 1642 m. kopijos, Biržų miesto XVII-XVIII a. antspaudai, J. Narūnavičiaus-Naronskio 1645 m. Biržų kunigaikštystės žemėlapis.

Biržų tvirtovės istoriją atspindi archeologiniai radiniai, T. Makovskio Biržų miesto ir pilies graviūra, XVIII a. pradžios nyderlandiškojo tipo Biržų bastioninės tvirtovės maketas.

Buvusį rūmų puošnumą ir Radvilų didybę primena renesansiniai kryžminiai skliautai, mūro ir tinko fragmentai. Įspūdingiausias eksponatas – nuo 1704 m. švedų sprogdinimo išlikusi sienos dalis.

Eksponuojamos tvirtovės interjero detalės iš smiltainio, dolomito, stiuko ir tvirtovės kokliai, (heraldiniai ir herbiniai polichrominiai kokliai su Kristupo Radvilos titulais ar monograma, karniziniai ir plokštieji kokliai, karūnėlės, juostelės su augaliniu ir geometriniu ornamentu).

Ekspozicijos puošmena – atstatyta XVII a. koklinė krosnis, puošta Liudvikos Karolinos Radvilaitės inicialais.

Galerija
Paskutinį kartą redaguota: 2019-07-23 16:41Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!