Vietovardžių metus palydint. 100 dingusių vietų vardų

2020 - 02 - 27

Vasario 27 dieną 17.30 val. kviečiame visus, norinčius virtualiai pasivaikščioti po dingusius kaimus ir viensėdžius, į Biržų krašto muziejų „Sėla“, į popietę „Vietovardžių metus palydint. 100 dingusių vietų vardų“. Ypatingai laukiame tų, kuriems šie išvardinti vardai kažką kalba, kurių seneliai ar proseneliai šias vietas gal prieš daugelį metų turėjo palikti, ir ypač jei atsirastų tų, kurie patys skaudančia širdimi iš kurios nors šių vietų turėjo išeiti... Popietėje taip pat virtualų Papilio krašto vietovardžių žemėlapį pristatys Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Papilio skyriaus bibliotekininkė Jolita Banienė.

Nuo 2019 m. vasario pabaigos iki gruodžio vidurio 28 savaitgalinės kelionės pėstute iš žemėlapių išbrauktomis (arba išbrauksimomis) vietomis, kur gyventa, mylėta, džiaugtasi, kentėta... kur laikas neatpažįstamai pakeitė kraštovaizdį ir užmaršties smėliu užpustė žmonių gyvenimus. Keliauta ne didesniu nei 20 km spinduliu nuo atskaitos taško – Papilio, daugiausiai po Biržų rajoną, kartais užsukant į Kupiškio ir Rokiškio rajonų pakraščius: Svirpliškis, Gudeliai, Dirvoniškis, Pariškiai, Žardeliai, Goželiškis, Garšvos, Kojugalis, Ilgabrados, Grundeliškis, Galinis, Šakdė, Striošiai, Ažubaliai, Pavariškis, Dominiškis, Keibiškis, Judiškis, Vijoliškis, Čyžiškis, Savučiai, Pariškiai, Variškiai, Kapliškis, Terespolis, Pakaušinė, Šližiai, Ažubaliai, Oseniškis, Gidiškis, Pukniškis, Sviesteliškis, Tatulynė, Žvaguičiai, Šakiškis/Ajutiškis, Mališauskai, Dūdos/Ramaldava, Žiobos, Prūdelis, Mikolaitiškis, Janušiškis, Janiškis, Ažuvalkis/Pukinė, Patūpiškis, Bagdalava, Griaužiai, Paberžynė, Abazorynė, Urnėniškis, Vaidegynė, Dijokalnis, Gyvačdvaris, Bartašiškis, Buožiai, Petrošiškis, Kuodiškis, Trišakiai, Jaunučiai, Jasiukiškis, Čebatorius, Miliūnai, Vilniogala, Roksala, Garbarnė, Šukiškis, Vinkšna, Šiliškis, Rimšiai, Kaukoliškis, Medinėla, Pepliškiai, Kojeliškis, Variakojai/Gegužiai, Pūtiškis, Palendiškis, Liepalotai, Čygai, Rudėnai, Paskevitiškis, Diliai, Diliavos dvaras, Purleškių dvaras, Čečiškiai, Muntvydai, Kuciūnai, Kalpokiškis, Vaidagynė, Ažugariniškis, Galintiškis, Ciplintiškis, Gudiškis, Racinava, Brigiškiai, Kuginiai, Beržynė/Kopeliškis, Kalpokai, Paneretys, Gikonių dvaras, Pūtiškių malūnas, Lujėnai, Stiklo pečius... ir dar:  Minkūnai, Naujosodė, Myslyva, Mediniškis, Rodiškis, Kutrynė, Sandariškis, Plytinė, Ratkūnai, Sebentiškis, Šarkiūnėliai...

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-24 14:55