Parodos ir renginiai

Švęskime Lietuvos valstybės ir mūsų muziejaus gimtadienį drauge!

2023 - 02 - 06
Atkurtos Lietuvos valstybės 105-ąjį gimtadienį kviečiame švęsti kartu su Biržų muziejaus 95-uoju gimtadieniu! 
Minint atkurtos Lietuvos 10-ąsias metines, 1928 m. vasario 16 d., grupė inteligentų, su apskrities viršininku Vladu Rozmanu priešakyje, Biržuose įsteigė muziejų. Biržiečiai su džiaugsmu priėmė šią naujieną ir tapo entuziastingais muziejaus kūrėjais, dovanodami muziejui savo kaupiamas kolekcijas ir atskirus daiktus, jų manymu, turinčius istorinės, kultūrinės vertės, o vasario 16-oji Biržuose tapo dviguba švente. Tad kviečiame abu gimtadienius minėti kartu!

Vasario 16 d.

Sugiedojus himną prie paminklo Žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę (apie 12 val.), Biržų krašto muziejus „Sėla“ kviečia visus norinčius leistis į pėsčiųjų žygį, skirtą atkurtos Lietuvos 105-ajam ir Biržų muziejaus 95-ajam gimtadieniui, maršrutu Biržai-Gerkiškiai. Kelionės metu prisiminsime savo kraštiečius, kūrusius pirmąją Lietuvos Respubliką, prisiliesime prie muziejaus istorijos: stabtelėsime prie Lietuvos kariuomenės pulkininko leitenanto Jono Variakojo ąžuolo, prisiminsime, kur anksčiau buvo įsikūręs muziejus, aplankysime Lietuvos karininkų, palaidotų ev. reformatų kapinėse (J. Nastopkos g.) kapus, žvakeles uždegsime ir ant buvusių Biržų muziejaus direktorių kapų, pagerbsime kolegos Antano Seibučio atminimą (Biržų naujosiose kapinėse). Stabtelėsime Pabiržėje prie inžinieriaus, publicisto, Didžiojo Vilniaus Seimo delegato Antano Macijausko paminklo, atiduosime pagarbą Lietuvos Laisvės gynėjams, palaidotiems Gerkiškių kalnelyje. Žygio galinė stotelė – „trispalvis“ Gerkiškių kaimas, kur kartu virsime arbatą. Jei kelionė atrodo kam per ilga, galima žygiuoti trumpesnę atkarpą, prisijungti ar baigti žygį bet kurioje maršruto vietoje. Taip pat galima atvažiuoti tiesiai į „trispalvį“ kaimą ir smagiai sutikti keliautojus prie raudonojo namelio.

Prašytume norinčius žygiuoti kartu registruotis tel. +370 450 33390 arba el. paštu: sela@birzumuziejus.lt

Vasario 17 d.

16.30 val. parodos „Nepriklausomybės kovos Panevėžio krašte“ atidarymas muziejaus mažojoje parodų salėje. Parodoje pristatomos Panevėžio krašto savanorių istorijos, eksponuojami jų dokumentai ir nuotraukos. Nemažai informacijos surinkta ir apie biržiečiams svarbią asmenybę - Lietuvos kariuomenės pulkininką leitenantą, laisvės kovų dalyvį, Krašto apsaugos ministrą Joną Variakojį.

***

Per visus metus Muziejus kvies savo bičiulius, krašto istorijos mylėtojus, lankyti įvairius renginius, o kartu ir lauks dovanų... Labai tikimės, kad biržiečių entuziazmas per 95 Muziejaus gyvavimo metus neišblėso, kad Jūs taip pat jaučiatės esą savo krašto kultūros paveldo saugotojai, istorinės atminties puoselėtojai ir kad turite kuo papildyti Biržų muziejaus lobyną. Vakar diena – jau istorija ir, jei turite kokį nors svarbų vakarykštės dienos įvykį liudijantį daiktą, jis gali tapti eksponatu ir pasakoti istoriją ateities kartoms. Istorijos ir kultūros artefaktai, Jūsų, tos istorijos dalyvių, gyvi pasakojimai – būtų pačios brangiausios gimtadienio dovanos!

Laukiame Jūsų artimiausiuose Muziejaus gimtadienio renginiuose ir kiekvieną dieną!

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-13 16:32Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!