Naktis muziejuje 2024

2024 - 05 - 18

Muziejų naktis 2024 „Vis dar sapnuotojas...“. 2024 m. gegužės 18 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla“

Nuo 17.00 val. nemokamas ekspozicijų lankymas

17.00 –19.00 val. Užsiėmimai vaikams Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus sensorinėje erdvėje: skaitymai „Mėnulio būgno pasakėlė“ 17.00-17.15; 17.30-17.45; 18.00-18.15; 18.30-18.45 Kūrybinės dirbtuvės „Miego avelės“ 17.00-19.00

17.00–21.00 val. Sapnų (kolektyvinių) kūrimas/piešimas, sekant menininku Rimvydu Pupeliu. Biržų pilies kiemas.

17.30 val. Parodos „Pagalvių mados: minkštai pasiklosi – kietai miegosi“ pristatymas. Parodoje: Boriso Dauguviečio lova ir pagalvių užvalkalai iš muziejaus rinkinių. Parodą pristatys muziejininkė Snieguolė Kubiliūtė. Biržų pilies rūmai, didžioji parodų salė.

18.00 val. Mariaus Abramavičiaus fotografijų parodos ir albumo „Daugiasluoksnis pasaulis“ pristatymas. Biržų pilies rūmai, mažoji parodų salė.

19.30 val. Gongų maudynės su garso meditacijų praktike Meda Mohini Grudzinskaite. Biržų pilies rūmai, didžioji parodų salė.

20.30 val. „Pasivaikščiojimas su mėnuliu“. Rašytojos Jurgos Vilės paveikslėlių knygos „Šuo, kuris išeina naktį“ teatralizuotas pristatymas (vieta priklausys nuo mėnulio J...).

21.15 val. Menininko Rimvydo Pupelio parodos „Meko sapnai“ pristatymas. Biržų pilies kiemas.

22.00 val. Vakaro finalas „Sapnų išvarymas į tylą“.

Naujienos arsenale:

Manto Kvedaravičiaus atminties ekspozicija;

Algirdo Kuprio figūrėlių „ATR sparnuotųjų husarų vėliava“ ekspozicija,

Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus parengta paroda „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“

Naujienos rūmuose:

Atnaujinta XIX – XX a. pradžios ekspozicija, skirta 150-osioms žymaus visuomenės veikėjo, publicisto, leidėjo, inžinieriaus Antano Macijausko gimimo metinėms ir lietuviškos spaudos atgavimo 120-osioms metinėms.

Suinteraktyvinta ir radiniais papildyta Biržų miesto archeologijos ekspozicija.

Religijų ekspozicija papildyta Papilio evangelikų reformatų bažnyčios liturginiais indais.

Gegužės 19 d. 11.00 val. Papilyje, Vilties g. 9

Atokvėpis po nakties improvizuotame „Meko sode“ su rašytoja Jurga Vile, jos ir dailininkės Miglės Anušauskaitės komiksų knyga „Meko sodas“ bei knygos herojais.

Renginio organizatorius: Biržų krašto muziejus „Sėla“

Partneriai: Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-09 08:39