Parodos ir renginiai

Manto Kvedaravičiaus atminties ekspozicija

2024 - 03 - 29

Biržų krašto muziejuje „Sėla“, arsenalo ekspozicijų salėse, veikia režisieriaus, archeologo, antropologijos mokslų daktaro Manto Kvedaravičiaus atminties ekspozicija.

Prieš porą metų kovo pabaigoje Lietuvą pribloškė žinia, kad Mariupolyje rusų karių brutaliai nužudytas lietuvių kino režisierius Mantas Kvedaravičius. Tai buvo pirmasis lietuvis, tapęs Rusijos karo prieš Ukrainą auka.


Mantas Kvedaravičius į kino pasaulį atskriejo kaip ryškus meteoras, pelnęs Lietuvos ir tarptautinių apdovanojimų jau už savo pirmąjį dokumentinį filmą „Barzakh“ (2011 m.). Kiti jo sukurti filmai taip pat buvo įvertinti, o paskutinysis filmas „Mariupolis 2“ pelnė ne tik „Sidabrinę gervę“, bet ir buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu Europos kino apdovanojimuose.
M. Kvedaravičiaus Atminties ekspozicijos pagrindą sudaro Jo asmenybę atskleidžiantys dokumentai, nuotraukos, daiktai, kuriais dalinasi Manto šeima, bus eksponuojamos jo bendražygio dailininko J. Grigorovičiaus fotografijos.
Jurijaus Grigorovičiaus fotografijos iš ciklo „Dialogas su Mantu Kvedaravičiumi“ bus eksponuojamos iki 2024 m. birželio mėnesio.
Kviečiame aplankyti ekspoziciją. Šiomis dienomis ekspozicijoje veiks „gyvoji kamera“, tai yra, kiekvienas, pažinęs Mantą, turės galimybę palikti savo atsiminimus, mintis apie Jį – papasakoti į kamerą, įrašyti į diktofoną ar užrašyti ranka.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-04 12:10Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!