Parodos ir renginiai

Lietuvos totorių istorijos ir kultūros pažinimo popietė

2022 - 11 - 12

Programa

Vilniaus universiteto profesorės, habil. dr. Tamaros Bairašauskaitės  paskaita: „Pažįstami ir nepažįstami Lietuvos totoriai: sugyvenimo šimtmečiai“.

2021 m. išleista prof. T. Bairašauskaitės knyga „Lietuvos totorių istorija“ kaip mat dingo iš knygynų lentynų. Apie ją buvo pasakyta: „jokia Lietuvos tautinė mažuma nėra dar sulaukusi tokio fundamentalaus  ir išsamaus veikalo apie savo gyvenimą Lietuvoje (...) kito tokio visuminio istoriko žvilgsnio, profesionaliai aprėpiančio vienos tautinės mažumos įvairias gyvenimo sritis ir padėtį nuo pat įsikūrimo įvairiais valstybės istorijos periodais, nėra“.

Biržų krašto muziejus „Sėla“, arsenalo konferencijų salė.


Parodos „Lietuvos totoriai neaplenkė ir Biržų...“ atidarymas. Parodą ir savo išleistas knygas pristatys Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas Motiejus Jakubauskas.

Parodoje unikalūs dokumentai, sakralinio kultūros paveldo artefaktai - rankraštinės religinės knygos (kitebai), musulmonų Šventojo Rašto - Korano leidimai, Šventieji paveikslai (muhirai), Lietuvoje stovėjusių maldos namų – mečečių  –  maketai ir kt. totorių bendruomenės Lietuvoje istoriją pasakojantys eksponatai.

Biržų krašto muziejus „Sėla“, arsenalo mažoji parodų salė.

 

Maloniai kviečiame visus biržiečius išgirsti apie Biržų kunigaikštystėje gyvenusią etninę grupę iš pačių Lietuvos totorių bendruomenės narių lūpų. Labai laukiame buvusių totorių kaimų - Aspariškių ir Totorkalnio - gyventojų bei galimų totorių palikuonių: Jakubauskų, Šinkevičių, Bėliakų, Korsakų, taip pat šeimų, turinčių Totorių pavardę (galima pavardės kilmė iš tautovardžio).

Jie gyveno šalia mūsų, jie tebegyvena tarp mūsų.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio  viešinimui.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-11 16:00Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!