Parodos ir renginiai

Latvių tapytojo Gederto Eliaso darbų paroda

2019 - 09 - 06

Gedertas Eliasas gimė 1887 rugsėjo 23 d. Zylėnių vienkiemyje, Platuonės parapijoje, Jelgavos rajone. Tėvai Janis ir Karolina Eliasai savo keturiems vaikams skiepijo darbštumą, atkaklumą, savarankiškumą ir kruopštumą, kad ir ką jie bedarytų. Iš motinos Gedertas taip pat paveldėjo gebėjimą visur įžvelgti grožį. Šeimos stabilumas ir grožio suvokimas padėjo G. Eliasui gyventi santarvėje su savimi. Netgi kai reikėjo taikytis prie aplinkos.


G. Eliasas laikomas kaimo vaizdų tapybos pradininku latvių mene. Kasdieniai gimtojo Zylėnių vienkiemio vaizdai didingiausiai ir tikroviškiausiai atspindi Latvijos kaimą ir jo žmones  latvių tapyboje. Jo darbuose ši  tema pirmą kartą išplėtota taip plačiai ir filosofiškai.


G. Eliasas pasižymėjo įvairiapusiška kūryba, buvo apdovanotas nepaprastu talentu ir darbštumu.  Jo palikimas –  daugiau nei 1000 aliejinės tapybos darbų, apie 600 akvarelių, 200 pastelių ir beveik 2000 piešinių. Didžioji darbų dalis saugoma Jelgavos Gederto Eliaso Istorijos ir meno muziejaus rinkiniuose. 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-09-21 19:31Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!