Vasario 1 d. Kauno tvirtovės diena Biržuose

2019 - 02 - 01
Lietuvoje turime penkias dideles tvirtoves: viduramžines Vilniaus ir Trakų tvirtoves, sudarytas iš atskirų pilių ir jų kompleksų, naujųjų laikų tvirtoves Biržuose ir Klaipėdoje bei XIX-XX a. tvirtovę Kaune. Pastaraisiais metais susidomėjimas karo architektūra ir fortifikacija stipriai išaugo, tapdamas ne tik mokslininkų, bet ir turizmo, verslo susidomėjimo objektu. Susidarė prielaidos formuotis naujo tipo kultūros paveldo įveiklinimo sričiai, kai sugriauti, nuniokoti ir apleisti, karines funkcijas praradę statinių kompleksai iš naujo atranda savo reikšmę naujame pavidale, rasdami įdomias panaudojimo galimybes ir tapdami idealiomis patalpomis verslui, menui, bendruomenėms ir turizmui. Karo paminklai gali tarnauti taikioms statyboms nemažiau už bažnytinį ir gamtos paveldą. Atėjo laikas šiems kompleksams ir jose veikiančioms įstaigoms glaudžiau bendradarbiauti vystant turizmo maršrutus, kuriant paslaugas ir brandinant jaunas idėjas. Šiuo tikslu viešosios įstaigos Kauno tvirtovės parkas kolektyvas, vadovaujamas direktoriaus, seno Biržų tvirtovės bičiulio, Valdo Rakučio atvyksta į Biržų krašto muziejų „Sėla“, kunigaikščių Radvilų tvirtovės arsenalą, 2019 m. vasario 1 dieną 11 valandą, kur pristatys tarptautines ir savo patirtis, siekiant kurti regioninį EFFORTS tinklą, naujus turizmo maršrutus ir skatinant abipusį bendradarbiavimą.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-08-19 10:13