Parodos ir renginiai

Akvarelių paroda „Metų laikai“

2019 - 07 - 06

Dailininkas Egils Skuja apie save ir parodą:

Gimiau 1944 m. Bauskėje (Latvijoje). Rygos Dailės akademijoje 1973 m. įgijau dizainerio specialybę. Nuo 1975 m. gyvenu Biržuose, dirbu dailininku Biržų kultūros centre. Sunku net suskaičiuoti, kiek švenčių ir renginių teko apipavidalinti per tiek darbo metų. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriuje ugdžiau jaunosios kartos menininkus.

Parodose dalyvauju nuo 1975 m. Priklausau Lietuvos dailininkų sąjungai. Mano paveikslai eksponuoti autorinėse parodose Vilniuje, Panevėžyje, Rokiškyje, Biržuose, Jelgavoje ir Bauskėje. Taip pat dalyvavau grupinėse parodose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Biržuose, Kupiškyje, Pasvalyje, Dusetose, Druskininkuose, Daugpilyje, Jelgavoje, Gardine, Sankt Peterburge ir Vokietijoje.

Esu daugelio plenerų ir tarptautinių plenerų dalyvis. Teko bendradarbiauti su heraldikos komisija atkuriant Biržų, Vabalninko bei kuriant Papilio ir Juodupės herbus.  

Mėgstamiausi mano tapybos žanrai – peizažai ir natiurmortai, tapyti akvarele, pastele ir aliejumi. Mano paletėje nėra agresyvių, sodrių spalvų; ji rami ir santūri. Nors jau daug metų gyvenu Lietuvoje, bet mano tapybos darbams didelę įtaką daro latvių akvarelininkai, tokie kaip K. Sūninš, E. Cesnieks, K. Fridrichsons ir kiti.

Atžymint savo 75-metį, dėkojant Biržų krašto muziejui „Sėla“, ši mano paroda bus ketvirtoji jubiliejinė, surengta Biržuose. Šį kartą pasirinkau tik vandens dažais tapytus paveikslus Biržuose ir kituose Lietuvos miestuose, Latvijoje ir Vokietijoje.

Šią savo parodą pavadinau „Metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema“. Vienas metų laikas dažniausiai keičia kitą ne staiga. Viskas vyksta lėtai ir sklandžiai, mums beveik nepastebimai. Galima sakyti, jog gamta visada pati puikiausiai žino, kada ateina metas keistis: viskas vyksta laiku ir taip, kaip reikia. Gamtos nepaskubinsi, bet ir nesulaikysi taip kaip ir žmogaus gyvenimo. Taip viskas vyksta ir mano gyvenime.

 

                                                                                       Ačiū už apsilankymą.


Paskutinį kartą redaguota: 2019-08-19 10:05Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!