Parodos ir renginiai

Vidmanto Jažausko jubiliejinė tapybos darbų paroda

2021 - 06 - 02

Vidmantas Jažauskas apie save:

„Gimiau  1961 metais lapkričio 30 dieną Ubiškių kaime. Ubiškiai tai buvo nedidelis kaimelis prie Rovėjos upės, 10 km į šiaurės rytus nuo Biržų, priklausęs Biržų parapijai. Senelis ir proseneliai buvo ūkininkai, gyvenę tuose pat namuose, kuriuose gimiau, nuo 1765 metų. Taigi, turiu pagrindo manyti, kad esu senas biržietis. Motina buvo kilusi iš Buiviškių kaimo, netoli Saločių. Didelių menininkų giminėje nebuvo, išskyrus mamos pusseserę audėją Bronę Stapulionienę.


1979 metais įstojau mokytis į Šiaulių pedagoginį institutą. Baigęs tris kursus savo noru išėjau į kariuomenę; tarnauti teko Rygoje, autoremonto gamykloje, kur dirbau dailininku. 1989–1991 metais tęsiau nutrauktas studijas Vilniaus dailės akademijoje neakivaizdiniu būdu ir baigiau jas įgydamas dailininko pedagogo kvalifikaciją. Nuo tų pačių metų iki šiol dirbau mokytoju Vlado Jakubėno muzikos mokykloje.

Tapyti išmokau savarankiškai, o parodose pradėjau dalyvauti prieš 40 metų Biržuose, buvusiame kino teatre „Širvėna“ kartu su liaudies meno draugija. 2000 metais įstojau į Lietuvos dailininkų sąjungą, gavau meno kūrėjo statusą.

Esu dalyvavęs keliolikoje plenerų, pats juos organizavęs; rengęs personalines parodas Biržuose, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Jelgavoje, Panevėžyje, Anykščiuose ir kitur. Pastaraisiais metais surengiau kelias virtualias parodas platformoje „Neatšaukti atidarymai“ ir Dailininkų sąjungos tinklapyje. Tapau reguliariai, su kol kas dar neblėstančiu entuziazmu ...

Šioje parodoje mano peizažai, teminės kompozicijos bei keletas natiurmortų su alyvomis. Mėgstu vaizduoti prieblandos metą, kuris toks išraiškingas mūsų geografinėje platumoje“.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-02 10:56Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!