Parodos ir renginiai

Šiuolaikinio cirko spektaklis „Trys seserys“

2022 - 06 - 13

Birželio 13 d. 18 val. kviečiame į šiuolaikinio cirko spektaklį „Trys seserys“, kuris vyks Biržuose, Nepriklausomybės aikštėje.

Estų šiuolaikinio cirko trupės „Big Wolf Company“ spektaklis „Trys seserys“ Vilniaus publikai buvo pristatytas tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM metu, po puikios publikos reakcijos, nuspręsta, kad būtent šis darbas bus pristatomas ir kituose Lietuvos miestuose.


„Trys seserys“ – tai pasirodymas, kuriame kalbama apie puikiąsias šiaurės šalių moteris. Apie jų švelnumą, stiprybę, įsitikinimus ir baimes. Realybėje atsiskleidžiančios paslaptys išnyksta tarp dangaus ir žemės. Nieko nėra nei gero, nei blogo, teisingo ar neteisingo, moteris – tai tik kūnas ir kraujas, apsuptas seseriškos meilės.

Projektą sudaro oro akrobatikos disciplinos (hamakas, lankas), stovėjimo ant rankų ir akrobatinio šokio elementai, sujungti su sąmojinga komedija ir pagardinti socialine kritika, šokant pagal liaudies dainas ir epines istorijas. Kurdama šį pasirodymą, komanda tyrinėjo senas šiaurietiškas tradicijas apie santuoką, moters vaidmenį namuose, kokia moteris buvo geidžiama senais laikais, ir kaip tai (ne)pasikeitę šiomis dienomis.

Kokio stiprumo kojos turi būti, norint sulaužyti rąstą? Ko reikia gimdymui lauko viduryje? O ką daryti, jei aplinkui nematyti vyrų ir visa ateitis, kurią regi moteris, tėra darbas, darbas ir dar daugiau darbo, o draugiją palaiko pavydžios, piktos, tačiau be galo mylinčios seserys... Liaudies dainų ir istorijos įkvėptas spektaklis „Trys seserys“ vaizduoja didžias Šiaurės šalių moteris – jų švelnumą, stiprybę, įsitikinimus ir baimes.

Spektaklis universalus, į „Tris seseris“ galime žvelgti kaip į trijų Baltijos valstybių metaforą, apmąstyti jų okupacijų ir Laisvės kovų kelią, kartu pažvelgti į moterį karų, Nepriklausomybės kovų, represijų akivaizdoje – kas ir kaip padėjo jai išlikti, išbūti, ištverti.

 Spektaklis aktualiai suskamba ir karo Ukrainoje akivaizdoje, kur moteris tampa prievartaujamos, bandomos suminti šalies metafora. Ir tik moters stiprybė, galia viską pakelti, vėl ir vėl atsitiesti ir dovanoti gyvybę  - yra ir šalies išlikimo garantas.


Visi pasirodymai nemokami.

Daugiau informacijos: menuspaustuve.lt 

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-25 17:29Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!