Parodos ir renginiai

Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos fotografijų paroda

2022 - 06 - 02

2022 m. birželio 2 d. 17.30 maloniai kviečiame į Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos fotografijų parodos „LAISVAI“ atidarymą!

Prof. dr. Remigijus Venckus
Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos garbės narys
Vilnius Tech – Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius apie parodą:


Fotografijos ir laisvės paralelės

Ne kartą esu minėjęs, kad kiekviena paroda – tai lyg dar vienas menininko gimtadienis. Gimtadienį galima švęsti atskirai, po vieną, bet galima švęsti labai linksmai, susivienijus. Štai tokius epitetus lemia „Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos narių paroda“, surengta 2022 m. Biržuose.


Eksponuojama kūrinių kolekcija yra tituluojama žodeliu „Laisvai“. Toks pavadinimas lemia fotografijos ir laisvės fenomeno paraleles. Pirmiausiai, nesuklysiu teigdamas, kad visiems meno pasaulio žmonėms yra suprantama, jog bet kuriam kuriančiam asmeniui tikrai yra svarbu būti ir jaustis laisvam. Menininkai yra vieni iš nedaugelio visuomenės narių, kurie labiausiai suvokia ir vertina laisvę. Tikras malonumas aplanko tik tuomet, kai galima kurti nutolus nuo griežtai primetamų temų arba ypač griežto, biuro kultūrą ženklinančio, darbo grafiko.


Ką bendro fotografija turi su laisvės fenomenu? Reikia pastebėti, kad fotografija, kaip reiškinys, vystėsi ir keitėsi vien dėl to, kad jos kūryboje buvo įmanoma greitai ir beveik nepatiriant lokalios erdvės ir laiko ribotumų, įamžinti autorių sudominusį įvykį, asmenį ar net gamtovaizdį. Visi žinome posakį, kad automobilis yra tam tikra, laisvę garantuojanti priemonė (galima keliauti kada nori ir kur nori), tačiau retas pagalvoja apie tai, kad laisvę gerokai anksčiau ir operatyviau mums padovanojo fotografija.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-05 08:39Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!