Parodos ir renginiai

Paroda „Sugrįžimai: išeivijos paveldas Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (ir ne tik...)“

2019 - 11 - 08

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio išjudinti  biržiečiai  iš visos Lietuvos 1989 m. rugsėjį sugužėjo į dvi dienas trukusį biržiečių suvažiavimą,  kurio rezoliucijoje buvo įrašyta: užmegzti ryšius su užsienio lietuviais. 

Visos baimės buvo nustumtos į šalį, ir į Biržų krašto muziejų „Sėla“ išeivijos biržiečiai ėmė pargrįžti savo darbais: knygos, paveikslai, skulptūros, monetų ir medalių kolekcijos, suvenyrai (kartais labai netikėti... pvz.: lietuviškas Vytis su žinomo Holivudo aktoriaus - Chucko Norriso, Johno Goodmano ar Marijos Bello-veidu).

Siuntinys po siuntinio iš už Atlanto ... Magiškai skamba... dar iki 1989-ųjų...

Juk ne viena šeima tuo gūdžiu laiku,  kai parduotuvėse visi drabužiai buvo nuobodžiai pilki, o baisiausia – vienodi, nieko taip nelaukdavo kaip magiškos dėželės iš už Atlanto, į kurią su nuoširdžiausiais linkėjimais giminaičiai įdėdavo ir sunkiai įsivaizduojamo grožio suknelių, audinių, spalvingų skarelių, šalikėlių ir netgi tai, kuo galėdavai „pritrėkšti“ savo - niolikamečius bendraamžius – pačius tikriausius džinsus...


Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-23 20:33Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!