Parodos ir renginiai

Paroda, skirta 100-osioms Vytauto Masiulio gimimo metinėms

2020 - 07 - 06

Kviečiame aplankyti tautodailininko Vytauto Masiulio tapybos darbų parodą, skirtą tapytojo 100-osioms gimimo metinėms.

Vytautas Masiulis nugyveno permainingą gyvenimą. Gimė 1920 metais  Buenos Aires, septynerių grįžo į Lietuvą ir su tėvais apsigyveno Prūdelių kaime, netoli Papilio. Būtent šioje sodyboje, kuri dabar negyvenama, bet saugoma, buvo nutapyta apie tūkstantis paveikslų. O piešti Vytautas Masiulis pradėjo tik keturiasdešimt penkerių, nebaigęs jokių mokslų, dar kartą patvirtindamas, kad kūrėjo prigimtis yra nepažini, pilna paslapties.

Vytauto Masiulio darbai turi ne tik meninę vertę, bet yra ir fotografinio tikslumo artefaktai, kuriuose užfiksuotos jau nebesančios žymių kūrėjų gimtosios sodybos – Petro Kalpoko, Kazio Jakubėno, Boriso Dauguviečio, Juliaus Janonio. Yra ir įdomus, skulptūriškas, primityviojo meno stiliaus paveikslas, kuriame – paminklas, skirtas 1863-ųjų sukilėliams (Anglių kalnas Biržų girioje).

Jo paveikslai pasiekė Kanadą, Jugoslaviją, kitas šalis. 1977 metais surengtoje liaudies meno parodoje Maskvoje pelnė laureato medalį, respublikinę premiją.

Vis dėlto daugiausia V. Masiulis tapė peizažus. Įamžinti, pasklidę po užsienį, Lietuvą, biržiečių namus gamtos vaizdai, pažįstami iki skausmo, nykstantys, tolstantys, dabar jau laiko sluoksniais apėję.

Parodoje pristatomi ne tik Biržų krašto muziejuje „Sėla“ saugomi, tapytojo vaikams priklausantys darbai, bet ir tie paveikslai, kuriuos, muziejininkų prašymu, paskolino biržiečiai.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-07 16:54Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!