Parodos ir renginiai

Paroda „Metų ratu“

2019 - 11 - 30

Biržų krašto muziejuje „Sėla“, mažojoje parodų salėje veikia Biržų rankdarbių klubo „Kraitė“ paroda „Metų ratu“. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Moterų kūrybinių darbų klubas „Kraitė“ įsikūrė prieš 20 metų, 1999 balandžio 29 d.

„Kraitės“ veikloje dalyvauja 24 moterys iš Biržų miesto ir rajono, viena atvažiuoja su dukra iš Panevėžio. „Kraitėje“ yra 11 tautodailininkių. Dviem iš jų suteiktas tautodailės Meno kūrėjo statusas. Keturios tautodailininkės yra surengusios autorines kūrybinių darbų parodas Biržuose ir kituose Lietuvos miestuose. Viena iš jų autorines parodas rengia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Klubo narės turi net 2 tautinio paveldo sertifikatus, 10 Aukso vainiko nominacijų ir daugybę padėkos raštų bei kitų apdovanojimų.

Kasmetinės darbų parodos vyksta ne tik Biržų krašto „Sėlos“ muziejuje. Darbų parodos vyko Kupiškio A. Petrausko, Vabalninko muziejuose, Panevėžio „Smėlynės“ bibliotekoje, Seimo rūmuose Vilniuje, Aizkrauklės (Latvija) „Kalna ziedi“ muziejuje.

Biržų moterų klubo „Kraitė“ narės renkasi kartą per mėnesį. Praktinių užsiėmimų metu susitinka su meno kūrėjais, mokosi iš jų ir dalinasi patirtimi. Klubas dalyvauja Gerumo akcijoje „Vilties angelai“: mezga ir dovanoja kepuraites onkologiniams ligoniukams, mezga kojinaites neišnešiotiems kūdikiams.

 

 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-03 09:29Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!