Parodos ir renginiai

Paroda „Biržiečio Algirdo Kuprio pomėgiai: istorinių kareivių figūrėlės/knygų anūkams iliustravimas“

2023 - 01 - 14

Maloniai kviečiame apsilankyti biržiečio Algirdo Kuprio istorinių kareivių figūrėlių ir knygų iliustracijų parodoje Biržų krašto muziejaus „Sėla“ arsenale I a. salėje.

Algirdas Kuprys – panevėžietis, gyventi į Biržus atsikraustęs prieš dvejus metus. Tačiau nei Panevėžy, nei Biržuose  apie jo unikalų pomėgį  niekas nežinojo, išskyrus pačius artimiausius bičiulius. Ir tik Algirdo Kuprio šeimos bičiulei dizainerei  Jolantai Rimkutei prasitarus, Biržų muziejininkai sužinojo, kad šalia gyvena žmogus, kuriantis itin tiksliai istorinius laikotarpius atitinkančias įvairių šalių karių figūrėles, stebinantis savo istorinės ginkluotės žiniomis ir net iliustruojantis pasakas savo anūkams.

 


Iš Editos Mikelionienės interviu su darbų autoriumi:

Pačiam Algirdui Kupriui įdomiausia kareivėlių figūrėles aprengti XIX amžiaus ir XX a. pradžios I pasaulinio karo uniforma ir apginkluoti. Jų uniformos, pasak autoriaus,  išskirtinės. Tačiau A. Kuprio kolekcijoje yra ir XVIIa. Švedų muškietininkas, ir XVII a. japonų samurajus, ir XVIII a. lietuvių karys, ir XVIII a. Prūsijos armijos karininkas, ir LDK arbaletininkas ir daugelis kitų.

Paklaustas, ar neketina padaryti Radvilų didžiųjų etmonų, kurių Biržų-Dubingių atšakoje būta net penkių, A. Kuprys atsako, jog neketina, nes visų didžiųjų etmonų aprangos yra panašios, todėl ir nelabai įdomios. Tačiau jo mintyse knibžda kita idėja: padaryti politikų  Vinstono Čerčilio, Adolfo Hitlerio ir Josifo Stalino figūrėles, tačiau jos turės būti sušaržuotos. Planavo kurti ir tarpukario karių figūrėles, tačiau pritrūko informacijos.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama viešinimo tikslais.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-16 12:46Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!