Parodos ir renginiai

Panevėžio fotografų draugijos paroda METŲ FOTOGRAFIJA 18

2019 - 04 - 05

Biržų krašto muziejuje „Sėla“ nuo balandžio 5 iki gegužės 1 d. veiks Panevėžio fotografų draugijos paroda METŲ FOTOGRAFIJA 18'.

Kasmetinėje parodoje yra eksponuojamas draugijos narių metų darbo rezultatas – kiekvieno asmeniškai pasirinkta tematika sukurta fotografija.

Šiemet dalyvauja 41 - narys, iš kurių net 3 fotomeninkai. Kiekvienas autorius per vieną savo darbą parodo, kuo gyveno pastaruosius metus arba kokias temas nagrinėja jau ilgą laiką. Apžvalginių parodų tikslas – įvertinti didesnius ar mažesnius pasiekimus, neišvengiant palyginimų ar sugretinimų ir tam tikro kokybinio vertinimo.

Parodos atidarymas vyks balandžio 5 d. 17.30 val. Maloniai kviečiame dalyvauti.


Autoriai apie parodą:
Fotografija - tai viena iš įtakingiausių XXI meno srovių. Dėl savo paprastumo, dėl tikroviškumo, dėl begalinio galimybių spektro, dėl naujų realybių kūrimo, dėl meniškumo, dėl įtakos internetui, dėl grožio formavimo, dėl mūsų dokumentavimo... Fotografuoti gali visi, bet save vadinti fotografu drįsta labai nedaug.
Nei vienas negimėme fotografu, bet mūsų kartą drįstu vadinti fotografijos zenitu. Panevėžys dažnai laikomas pramoniniu Lietuvos miestu, bet pramonėje save puikiausiai randa ir identifikuoja bent 73 fotografai, kurie oriai gali save vadinti Panevėžio fotografų draugijos nariais. Fotografija mieste turi gilias tradicijas ir tvirtus pamatus, todėl dalyvavimas bendroje parodoje skatina tobulėti kiekvieną asmeniškai.

Kiekvienais metais draugijos nariai prisistato metų fotografijos parodoje. Šiais metais parodoje dalyvauja 41 fotografas ir pateikia po vieną fotografiją laisva tema. Vieni parodos dalyviai - visiems gerai žinomi seni vilkai, o kitiems tai pirmas viešas prisistatymas. Kadangi draugijos nariai yra labai skirtingo braižo, stilių, požiūrio fotografai, todėl ir fotografijose nerasime vientisumo. Kiekvienas pristato nekvestionuojamai save. Vienų apmąstomas fotografinis objektas - žmogus, o kitų išskirtinai atskleidžiama gamta. Fotografiniai ieškojimai dažnai tampa psichologiniais apmąstymais analizuojant ne tik save ar aplinką, bet ir daiktus, paukščius, gatvę, madą, laikinumą, tylą... Taip mes kuriame naują tikrovę ir ieškome savęs, o kartais net nesusimąstome kodėl visa tai vyksta... 

Fotografija - tai mūsų sustabdyta akimirka ir materializuotas mobilus kūnas.

Panevėžio fotografų draugijos 2018 metų fotografijų paroda atidaryta Biržų krašto muziejuje „Sėla“ 2019 m. balandžio 5 d.
Tadas Povilonis PFD pirmininkas

Panevėžio fotografų draugija - bendruomenė, kurią sudaro virš septyniasdešimt fotografų. Draugijoje: fotografijos mėgėjai, fotomenininkai, profesionalūs fotografai, analoginės fotografijos, pinholo gerbėjai, gamtos ir gatvės fotografai.
Draugijos tikslas - vienyti fotografiją mylinčias asmenybes, organizuoti parodas, rengti mokymus, populiarinti fotografiją.
Metų fotografija'18 - mūsų vaizduotės, atsiminimų, norų ir pasakojimų rinkinys. Metų paieškų rezultatas. Šviesos ir tamsos pusiausvyra, kurioje yra viena vienintelė akimirka balansuojanti ties tiesa ir mažu melu. Fotografija tai mūsų bendruomenę vienijanti dvasia. Mus vienija vaizdas, kuris yra tarsi vienas ir nepakartojamas, užfiksuojamas tik mūsų akimis ir niekada nebebus pakartotas. Fotografija - tai išliekamasis momentas, kuris amžinas, nesunaikinamas ir liekantis tam, kad būtų pamatytas. Kiekvienoje fotografijoje matome skirtingas technikas, skirtingas emocijas, mintis, spalvas ir stilius. 
Fotografijų pasirinkimas šiai parodai buvo nevaržomas. Kiekvienas autorius turėjo galimybę pateikti save taip, kaip jam pasirodė geriausiai. Taip, kaip jam labiausiai artima. Taip kaip gali pasirodyti tik jis su savo akimirka. Asmenybė - kiekviename iš mūsų tūnantis mažas ar didelis žmogus, kuris ir leidžia mums kurti ir žaisti su savimi. 

Asmenybė - mūsų charakteris, įtakojamas aplinkos ir pasaulio, kuris mus supa. Asmenybė tai mūsų išsigelbėjimo takas, kuris veda ir veda tolyn kūrybos keliu. Kartais jis vingiuotas, su atokvėpiais, tačiau nuveda ten, kur reikia tuo momentu. Ir kiekviename iš mūsų momentas yra kitoks. Net jei pastatytumėte mus prieš tą pačią akimirką, mes jums parodytume, kiek skirtingų dalelių joje yra, kiek nuostabių vaizdų gali matyti mūsų vaizduotė. Mūsų pasirinkimas - matyti. Tai pro ką jūs praeinate, nepastebite ar neturite noro pastebėti. Tam ir esame mes - kad matytume tai, kas galbūt paprasta, sudėtinga, nepastebima bet parodoma. 

Sveiki, atvykę į mūsų gyvenimo namus - fotografiją.
 
Liucija Karalienė
PFD kūrybinės grupės vadovė
Paskutinį kartą redaguota: 2019-08-19 10:11Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!