Parodos ir renginiai

Mariaus Daraškevičiaus knygos pristatymas

2021 - 11 - 12

2021 m. lapkričio 12 d. (penktadienį) 16.30 kviečiame į Mariaus Daraškevičiaus knygos „Magiškiausias kambarys, arba Dvaro vaistinėlė“ pristatymą restorane „Pilies skliautai“. Dalyvių skaičius ribotas, todėl labai prašome į renginį registruotis iki lapkričio 10 d. telefonu 8 450 33390 arba el. paštu uzsakymai@birzumuziejus.lt

Dvaro vaistinėlė – magiškiausias kambarėlis, leidžiantis dirstelėti į nematomą dvaro pusę. Kaip tik čia, paslėptos nuo pašalinių akių, saugiai nuguldavo visos gėrybės: nuo vaistų ir tinktūrų iki dvarininkių „laboratorijose“ pagamintų gražinimosi priemonių, nuo trauktinių iki nekasdienių gardėsių.

Ši nepelnytai pamiršta dvarų kultūros dalis šiandien kelia daug klausimų. Kada vaistinėlė atsirado ir kaip keitėsi? Ką naujo apie dvaro kasdienybę mums atskleidžia vaistinėlės patalpa ir čia saugoti turtai? Galiausiai, ar gali būti, kad naujas formas įgijusios vaistinėlės egzistuoja ir šiandien?


„Išnarpliojęs vaistinėlės detektyvą supratau, jog Jurbarke gyvenusių mano Tėvukų (taip vadinome senelius) patalpa verandoje, vadinta „po laiptu“, buvo senosios vaistinėlės atgarsis. Joje stiklainiuose ant lentynų buvo surikiuoti namų gamybos vaistai, puodynėse laikyti taukai, kabojo kumpiai ir dešros, visuomet buvo užtaisyti slastai pelėms. Tai buvo vėsus, tamsus, sumišusių kvapų pilnas kambarėlis. Galbūt užvertę šią knygelę ir jūs atrasite magišką kamarėlę savo prisiminimuose, senelių ar prosenelių namuose“, – sako knygos autorius, architektūros istorikas Marius Daraškevičius.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-25 11:13Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!