Parodos ir renginiai

Lilijos Valatkienės tapybos darbų paroda „Žodžio šviesoje“

2024 - 03 - 14

Paroda skiriama Antano Macijausko 150-osioms gimimo ir spaudos atgavimo 120-osioms metinėms paminėti.

„Reflektuoti dabartinę vaizdais persotintą aplinką yra tiek pat asmeniška, kaip ir rašyti dienoraštį. Kai tikrovės ribos būna išsitrynusios, refleksija tiek fotografijoje, tiek tapyboje arba išaukština, arba paniekina reginius, paveiktus emocinėmis laiko permainomis“, - sako Lilija VALATKIENĖ pristatydama parodą „Žodžio šviesoje“.

Žinoma žurnalistė ir menininkė savo jausmus perteikia reflektuodama aplinką. Jos subjektyvus matymas atsispindi ne tik fotografijose, bet ir tapyboje, skatindamas antrinę, tai yra - žiūrovo refleksiją, kuri, anot autorės, turi būti pagrįsta laisve, o ne už rankos vedančiomis pažodinėmis metaforomis.


„Man svarbu ar patys žiūrovai sugebės išjausti, išgyventi, pamatyti ir pasiimti iš kiekvieno paveikslo tai,  ko nebandė įsivaizduoti. Abstrakcija išlaisvina vaizduotę. Simboliai integruoti į tapybą,  metaforiškai įprasmina buveinių ženklus, naratyvas apie knygas ir žmones paskatins susimąstyti. Sakoma, kad 25 proc. medžio ir žmogaus DNR sutampa, mūsų statybinės medžiagos iš dalies panašios, tik reikia išmokti medžio kantrybės. Tad mėgaukitės, prieštaraukite, stebėkitės, piktinkitės, - pasinerkite į visas emocines būsenas, tik nelikite abejingi“, - sako Lilija.

***

Lilija Valatkienė yra dviejų garbingų organizacijų – Lietuvos dailininkų ir Lietuvos žurnalistų sąjungų narė. Surengė 36 personalines parodas, yra prasmingų ir įdomių edukacijos projektų autorė, dalyvavo trylikoje jungtinėse fotografų ir dailininkų parodose. Jos darbai puošia visuomeninės paskirties ir asmenines gyvenamąsias erdves Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir Australijoje. L. Valatkienės kūrinių įsigijęs Vilniaus miesto muziejus, Panevėžio Stasio Eidrigevičiaus meno centras (Stasys Eidrigevičius muziejus), Šiaulių galerija „Laiptai“,  Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejus, Kelmės miesto galerija, Pagėgių Vydūno vardo viešoji biblioteka bei kitos kultūros ir meno įstaigos.

 

Rengėjai – Biržų krašto muziejus SĖLA

Rėmėjai – Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija

Partneriai – Biržų savivaldybės viešoji Jurgio Bielinio biblioteka

Reklamoje panaudotas L. Valatkienės kūrinys „Sankcijų paketas“

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-18 10:39Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!