Lietuvos muziejų kelio renginys Biržuose

2021 - 09 - 08

Kviečiame į „Lietuvos muziejų kelio“ renginį „Biržų miesto parkai: atgal į ateitį“

Idėja sukurti visus Lietuvos muziejus jungiantį kultūros kelią gimė 2012-aisiais – Muziejų metais. Tada net 87 muziejai įsitraukė į bendrą projektą ir suorganizavo 147 renginius tema „Dviejų šimtmečių Muziejų kelias“. Ne vienerius metus į „Lietuvos muziejų kelią“ jungiamės ir mes, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkai, kviesdami dalyvauti biržiečius ir miesto svečius įvairiuose renginiuose.

Šių metų „Lietuvos muziejų kelio“ tema - „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“, todėl rugsėjo 16 d. kviečiame į turistinį pėsčiųjų žygį tiek Biržų miesto parkais, tiek Biržų istorija. Keliausime ir iš tikrųjų, ir virtualiai!

Žygis prasidės 17.30 prie Biržų pilies, kur drauge su muziejininke Snieguole Kubiliūte mintimis sugrįšime į dabar jau tik nostalgiškuose biržiečių prisiminimuose ir tarpukario nuotraukose išlikusią to laikmečio mėgstamiausią erdvę, puoselėtą Lietuvai pagražinti draugijos – Biržų piliakalnio parką. Taip pat „nukeliausime“ į Lietuvos Atgimimo laikotarpiu, 1989 metais, vykusį biržiečių suvažiavimą ir jo metu pasodintą „Biržiečių“ parką.

Toliau keliausime į Antano Dauguviečio parką, mėgstamiausią poilsio ir sveikatinimosi erdvę Biržų mieste šiandien. Muziejininkė Edita Mikelionienė papasakos smagių istorijų apie šio parko ištakas ir sodinimą.

Paskutinė stotelė mūsų žygyje bus visai užmirštas praeities reliktas, sovietmečiu Apaščios pakrantėje sužaliavęs Vaclovo Bernotėno parkas, kurį pristatys Muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė.

Žygio maršrutas netrumpas, todėl nebūtina įveikti jį visą: siūlome Jums prisijungti arba pasitraukti iš žygio bet kuriame jo etape.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-09 09:58