Parodos ir renginiai

Latvių dailininko Pėterio Puostažo tapybos darbų paroda

2022 - 07 - 01

2022 m. liepos 1 d. 16.30 val. Biržų krašto muziejaus „Sėla“ didžiojoje parodų salėje latvių dailininkas Pėteris Puostažas pristatys savo darbus iš Aizkrauklės (Latvija) Istorijos ir meno muziejaus. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Dailininkas, tapytojas, pedagogas, Latvijos dailės akademijos profesorius, tikras profesionalas Pėteris Puostažas (Pēteris Postažs) gimė Jelgavoje 1940 m.


Baigė Rygos J. Rozentalio vardo dailės vidurinę mokyklą, studijavo Latvijos dailės akademijos Tapybos fakultete. Savo žinias gilino Peterburgo dailės akademijoje, Talino dailės institute bei studijuodamas senųjų meistrų ir savo amžininkų darbus Europos ir Amerikos žymiausiuose bei mažiau žinomuose muziejuose, kur galima aptikti įstabių dailės darbų. Žinių dailininkui priduoda ir kasdienis darbas, ir pats gyvenimas

Pėterio Puostažo asmeninės parodos vyko Rygoje ir kituose Latvijos miestuose, dailninkas dalyvavo bendrose parodose Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir kitur.

Jo darbai saugomi Valstybiniame dailės muziejuje, Latvijos dailininkų sąjungos, Rusijos kultūros ministerijos ir Rusijos Dailės fondo rinkiniuose bei daugybėje privačių kolekcijų Latvijoje ir užsienyje.

P. Puostažas yra dovanojęs savo darbų daugeliui Latvijos muziejų. Aizkrauklės Istorijos ir meno muziejui padovanota 40 darbų.

P. Puostažas plastiškumo ieško ir randa visur – garuojančioje arbatoje ir medžio šakoje, vaiko juoke ir nuogoje moters nugaroje. Tad jo kūriniuose atsispindi temų įvairovė. Bet kas mus supančioje aplinkoje – regimoje ir neregimoje – tampa paskata tapyti. Dailininko darbuose forma emocinį atspalvį įgauna harmoningai susijungama su spalva.

Pėteris Puostažas apie kūrybą yra sakęs:„Kūriniai gimsta tik dirbant kasdien. Reikia dirbti!Tai tinka visoms profesijoms, nes tik tada būs rezultatas. Nepritariu minčiai, kad kas dešimtį metų reikia keisti darbo vietą, kad „neapsamanotum“. Jeigu nori ko nors pasiekti, reikia eiti vienu keliu. Tapyba yra vienas rimtas reikalas.“

 

Paskutinį kartą redaguota: 2022-07-07 09:22Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!