Parodos ir renginiai

Kviečiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitikti solidarizuojantis su Ukrainos žmonėmis!

2022 - 03 - 11

Artėja mūsų Valstybės šventė, tačiau pasitinkame ją neramiai sekdami nusikalstamo karo prieš demokratišką Ukrainos respubliką įvykius, suvokdami, kad jos žmonės gina ne tik savo, bet ir visų mūsų LAISVĘ.

Pernai Kovo 11-ąją visi kartu pasipuošėme Biržų pilies pylimą didele trispalve iš savo rankomis pagamintų Laisvės vėjo malūnėlių. Šiais metais kviečiame pilies rikiuotės aikštę iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos papuošti Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis, sudėliotomis iš spalvotų vėliavėlių. Kviečiame prie akcijos prisijungti mokinius, įmones, įstaigas, organizacijas, šeimas – visus geros valios žmones. Muziejaus žmonės pradės vėliavas dėlioti jau kovo 1 d. (antradienį), visus kitus kviečiame Jums tinkamu laiku ateiti su pagamintomis vėliavėlėmis ir pratęsti pilies kieme (rikiuotės aikštėje) „audžiamas“ dvi dideles vėliavas (jei žemė būtų įšalusi, reikėtų pagalbos, ją galite rasti muziejuje).


Trumpa instrukcija, kaip gaminti vėliavėles, kad kartu sukurtume dvi gražias dideles vėliavas:

  • Vėliavėlės vienspalvės: geltonos, žalios, raudonos – Lietuvos vėliavai; mėlynos ir geltonos – Ukrainos vėliavai;
  • Vėliavėlės keturkampės,  dydis – atvirlaiškio (2 vėliavėlės iš A4 formato lapo). Rekomenduotina gaminti ne iš įprasto plono spalvoto popieriaus, bet iš tvirtesnio (1mm storio);
  • Pagaminti reikėtų po vienodą skaičių vėliavėlių, skirtų kiekvienai vėliavai (G+Ž+R = M+G), kad abi vėliavas pratęstumėte vienodai;
  • Kotelio ilgis – 50 cm;
  • Vėliavėles prie kotelio rekomenduotina pritvirtinti metalinėmis kabėmis (ne klijais).

Kovo 11-ąją 13 val. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirsime festivalio „Baroko pavasaris Biržuose 2022“ koncertą. Kviestume prieš koncertą kartu sugiedoti ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos himną, kurį išmokti dar turime laiko (https://www.youtube.com/watch?v=y7R1VqpwumE).

Kovo 11-ąją būkime visi kartu ir kartu su Ukraina!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-04 10:13Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!