Parodos ir renginiai

Kovo 11-osios akcija!

2023 - 03 - 11

Kovo 11-ą dieną 12 val. visus: įstaigas, organizacijas, asociacijas, įmones, bendruomenes, šeimas - kviečiame medžius, augančius mūsų pilies kieme, apjuosti  Lietuvos trispalvėmis ir Ukrainos vėliavomis!

Akcijos prasmės:

  • Švęskime vieną brangiausių mūsų valstybės švenčių kartu, pajuskime bendruomeniškumo, solidarumo, pasitikėjimo vieni kitais, pasididžiavimo savo šalimi jausmą.
  • Lygiai prieš 100 metų, 1923-iaisiais, Lietuvai pagražinti draugija pradėjo medžių sodinimo piliavietėje vajų, į kurį įsitraukė ir kt. organizacijos, gimnazistai. Tada niekas negalvojo, kad pilis bus keliama iš griuvėsių, tad mintis buvo – teritoriją paversti parku. Prisiminkime medžių sodinimo piliakalnyje „vajų“ .
  • Jau daugiau nei metai, kaip ukrainiečių tauta kovoja už savo ir mūsų laisvę, tad nepaliaukime rodyti solidarumą didvyriškai besikaunantiems ukrainiečiams. Švęsdami savo LAISVĘ būkime kartu su Ukraina.

Piliakalnyje medžiai buvo sodinami įvairių organizacijų ir įvairiomis progomis, kai kurie net turėjo savo legendas (Petro I liepa) ar vardus (Vilniaus ąžuolas).  Tad kviestume akcijos dalyvius sugalvoti ir savo apjuosiamam medžiui vardą, susijusį su mūsų valstybingumo ar su Biržų krašto istorija.

Būsimus akcijos dalyvius kviečiame registruotis iš anksto el. paštu uzsakymai@birzumuziejus.lt ar tel. +370 450 33390 iki kovo 9 d. Registruojantis prašytume jau žinoti, kokiu vardu pavadinsite medį, o ateinant į akciją atsinešti šilkinių (atlasinių) juostelių: Lietuvos vėliavai (geltona, žalia, raudona) suformuoti – 2 cm pločio, Ukrainos vėliavai (mėlyna, geltona) – 2,5 cm pločio.

Akciją papuoš mūsų ateities – Biržų darželių auklėtinių – pasirodymai, visus šildys bendrumo jausmas ir karšta arbata.

Po akcijos visus pakviesime į tarptautinio senosios muzikos festivalio „Baroko pavasaris Biržuose 2023“ koncertą.

Šventės proga nuo 9 iki 16.30 Muziejų kviečiame aplankyti nemokamai!

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-07 14:21Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!