Parodos ir renginiai

Europos žydų kultūros diena

2020 - 09 - 06

Kviečiame Jus 2020 m. rugsėjo 6 d. vienai dienai persikelti į XX a. 1-osios pusės Biržus, pajausti daugiakultūrio miesto dvasią ir pažinti kaimynystėje gyvenusią žydų bendruomenę.

 13.00–14.30 Ekskursija „Kelionė į Biržų štetlą“. Susitinkame J. Janonio aikštėje. Gidas Dalius Mikelionis.

 Ekskursijos metu aplankysime mieste išlikusį žydų bendruomenės paveldą, susipažinsime su bendruomenės istorija, svarbiausiais kultūriniais ir religiniais žydų bendruomenės gyvenimo aspektais.

 15.00–15.30 Karikatūristo, dailininko Al Jaffee piešinių parodos atidarymas. Biržų pilis, mažoji parodų salė.

 Karikatūristo, dailininko Al Jaffee vaikystė (1927–1933 m.) prabėgo Zarasuose. Jo draugė Mary-Lou Weisman parašė knygą, kurioje aprašė įdomią Al Jaffee gyvenimo istoriją, o knygą iliustravo pats Al Jaffee. Jo piešiniai atspindi vaikiškus prisiminimus iš Zarasuose praleisto laiko. Piešiniuose atsispindi XX a. 3-4 deš. Zarasų miestelio gyvenimas, kuris buvo panašus į taip pat šiaurės Lietuvoje esančio Biržų miesto gyvenimą.

 16.00 Ansamblio „Klezmer Klangen“ koncertas. Biržų pilies kiemas/Biržų pilies arsenalo salė

 Ansamblis „Klezmer Klangen“ groja ir dainuoja tradicinę žydų muziką. Šis koncertas leis pajausti autentišką žydų bendruomenės ritmą prieš ištinkant Holokausto katastrofai.

Organizatoriai: Biržų krašto muziejus „Sėla“

Rėmėjai:

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

Biržų rajono savivaldybė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-13 10:30Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!