Parodos ir renginiai

Europos paveldo dienos 2023

2023 - 09 - 15

Kviečiame į kultūros paveldo pažinimo šventę Biržuose rugsėjo 15–17 d.!
Europos paveldo dienos – tai kiekvieną rugsėjį vykstantys nemokami kultūros renginiai, kviečiantys tyrinėti ir atrasti mūsų kasdienėje aplinkoje esantį kultūros paveldą.

Rugsėjo 15 d. 17 val. Biržų krašto muziejus „Sėla“

Konferencija „Meistriškumo laboratorija: restauratorių gaivinamas Biržų krašto paveldas


Konferencijos metu Prano Gudyno restauravimo centro darbuotojai pristatys, kaip iš šukių buvo atkurti Astravo dvaro keramikos ir stiklo artefaktai, konservuota Šv. Jono Nepomuko skulptūra ir restauruotas bažnytinis medinis sietynas. Konferenciją užbaigsime ekskursija po Biržų pilį, kur pamatysime restauratorių antram gyvenimui prikeltus paveldo objektus.

Renginys nemokamas. Organizatorius Biržų krašto muziejus „Sėla“.

Rugsėjo 16 d. 11-13 val.

Pažintinis pasivaikščiojimas „Atgimstantys paminklai“

Biržų rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas, atsakingas už Kultūros paveldo apsaugą, Dalius Mikelionis kviečia biržiečius ir miesto svečius aplankyti Biržų miesto nekilnojamojo kultūros paveldo objektus, kurie jau sulaukė meistrų rankos, ir tuos, kurie jau tuoj tuoj atgims. Pradžia 11 val. prie Biržų turizmo ir verslo informacijos centro.

Renginys nemokamas. Organizatoriai Biržų krašto muziejus „Sėla“ ir Biržų rajono savivaldybė.

Rugsėjo 16 d. 17 val. Biržų pilies salėje.

Pianino „Birutė“ pristatymas ir koncertas „Taip skamba BIRUTĖ“.

Restauratoriai ir muzikantai broliai Motiejus, Mykolas ir Benediktas Bazarai pristatys su kokiais iššūkiais susidūrė, restauruodami instrumentą ir leis išgirsti, kaip nuostabiai skamba antram gyvenimui prikelta „Birutė“.

Renginys nemokamas. Organizatorius Biržų krašto muziejus „Sėla“.

Rugsėjo 17 d. 12 val. Biržų pilies kieme

Renginys „Biržų delikatesai“

Renginio tikslas – supažindinti žmones su aukštaitiškais patiekalais, šeimose perduotais iš kartos į kartą, gėrimais ir kitomis mūsų krašto kulinarinėmis gėrybėmis. Renginyje kviečiami dalyvauti visi aukštaičiai puoselėjantys kulinarinį paveldą. Klausysimės kulinaro paskaitos apie maisto gaminimą, vyks aukštaitiškiausio gaminio rinkimai ir kitos veiklos.

Organizatorius Aurinija Greviškytė. Plačiau: facebook Biržų delikatesai, tel. +37064025021

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-06 11:49Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!