Parodos ir renginiai

Europos paveldo dienos 2019

2019 - 09 - 13

Kviečiame biržiečius ir Biržų krašto svečius dalyvauti Europos paveldo dienų renginiuose:

Rugsėjo 13 d., penktadienį, 12.00 – 14.00 val.

Edukacinė programa 8-10 klasių moksleiviams „Apgink Biržų pilį – apginsi Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę“

Edukacijos metu 5 komandos žais karinį-orientacinį žaidimą: Biržų tvirtovės teritorijoje ieškodamos paslėptų užuominų, atsakydamos į klausimus ir atlikdamos įvairias užduotis komandos keliaus nuo nuorodos prie kitos, kol galiausiai ras būdą, kaip apginti tvirtovę nuo priešų. Ši edukacinė programa pagilins mokinių žinias apie LDK kovas su išorės priešais XVII-XVIII a. pr., padės vaikams suvokti tvirtovės paskirtį ir jos gynybinę funkciją, leis pažinti Biržų tvirtovę, kaip unikalų, vientisą, karinį objektą, kurio kiekviena sudėtinė dalis reikšminga.

 

Kviečiame mokyklas registruotis iki rugsėjo 12 d. tel. +370 450 33390; +370 655 43845 arba el. paštu: e.raibuzyte@birzumuziejus.lt

Organizatorius – Biržų krašto muziejus „Sėla“.

 

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, 10.00 – 19.00 val.

Pažintinė-pramoginė kelionė autobusu „Tarp Rovėjos ir Apaščios užaugusių rašytojų pėdsakais“

Kelionę skiriame šiemet minimiems Lietuvos vietovardžių metams ir tuos jau nykstančius vietovardžius amžiams savo kūriniuose išsaugojusiems mūsų krašto rašytojams. Kelionėje prisiminsime rašytojus Stanislovą Dagilį, Joną Meką, Kazimierą Kristupą Daukšą bei jo sūnų poetą Edvardą Jokūbą Daukšą. Atkreipdami dėmesį į šių metų Europos paveldo dienų temą – „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“ – kviesime visus mūsų kelionės dalyvius  kiek ilgiau užsibūti neramios dvasios rašytojo Kazio Binkio memorialinėje ekspozicijoje, senojoje Papilio mokykloje. Čia kelionės dalyvių lauks ne tik K. Binkio spalvinga poezija, bet ir čia pat užaugintų žolynų arbata ir pažintinė-literatūrinė kelionė po gėlynus bei kitos pramoginės užduotys. Toliau keliausime poeto Kazio Jakubėno, rašytojo Algimanto Zurbos, kunigo poeto Antano Strazdo, rašytojo Adolfo Sabaliausko-Žalios Rūtos ir poeto Juliaus Janonio takais. Lankomose rašytojų gimtinėse kelionės dalyvių lauks ne tik pasakojimai, bet ir užduotys, kuriose bus užkoduota Biržų krašto rašytojų kūryba bei mūsų krašto vietovardžių grožis ir įvairovė.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 450 33390; +370 655 43845 arba el. paštu: e.raibuzyte@birzumuziejus.lt

Organizatorius – Biržų krašto muziejus „Sėla“.

 

Rugsėjo 15 d., sekmadienį, 11.00 – 17.00 val.

Pažintinė ekskursija  „Viskas kitaip, nei atrodo įprastai“

Ekskursijos metu pamatysite istorinių pastatų erdves, į kurias paprastai lankytojai nėra įleidžiami: muziejaus „Sėla“ eksponatų konservavimo laboratorijas ir saugyklas, M. Songailos moderno stiliumi suprojektuotą tuometinį Žemės ūkio banką su šveicariškais seifais, unikaliomis vidinėmis erdvėmis, kuriose šiuo metu įsikūrę kariškiai, tad ir tvarka kariška. Užsuksite į  XX a. pradžioje statytus Jansonų rūmus, kuriuose veikė Lietuvos paštas, tad dėl įstaigos specifikos žmonės galėdavo pamatyti tik lankytojų aptarnavimo salę. Bus aplankyti pastatai, po kuriais išliko unikalūs XVII a. skliautiniai rūsiai arba XVI-XVII a. pastatų fragmentai.

Išankstinė registracija nebūtina. Susitinkame automobilių stovėjimo aikštelėje prie VMĮ (Rotušės g. 14).

OrganizatoriusBiržų rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas Dalius Mikelionis, tel. +370 450 42 106, el. paštas: dalius.mikelionis@birzai.lt

 

Europos paveldo dienų 2019 renginiai yra Biržų krašto muziejaus „Sėla“ įgyvendinamo projekto „Kultūros paveldas Biržuose: pažink ir pramogauk“, kuris yra iš dalies finansuojamas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, dalis.   

         

 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-09-05 09:14Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!