Parodos ir renginiai

Europos archeologijos diena Biržuose!

2023 - 06 - 17

Biržų krašto muziejus „Sėla“ laukia visų lankytojų – mažų ir didelių – birželio 17 d. nuo 11.00 iki 16.00 muziejaus erdvėse.

Prieš penkerius metus Prancūzijos kultūros ministerija pradėjo organizuoti tarptautinį renginį „Europos archeologijos dienos“, kurio veiklos skirtos archeologijos paveldui pažinti, populiarinti ir šiuolaikiškai pristatyti plačiajai visuomenei. Biržų krašto muziejus „Sėla“ šiame renginyje dalyvauja jau trečius metus iš eilės.


Kas yra archeologai? Kur ir kaip jie dirba? Visa tai ir dar daugiau sužinosite 11.00 užsukę į arsenalą dalyvauti pamokoje „Paslaptingoji archeologo profesija“. Išgirsite ne tik įvairių istorijų, bet pačiupinėsite tikrų archeologinių eksponatų ir smagių žaidimų pažaisite.

Arsenale Jūsų lauks atviri archeologijos fondai, į kuriuos netgi ne kiekvienas muziejaus darbuotojas gali patekti nesusitaręs iš anksto, o Jums ta laimė nusišypsos. Metalo restauratorė papasakos, kodėl visi metaliniai eksponatai pirmiausia turi pabuvoti ant jos darbo stalo ir tik po to jau keliauti į muziejaus ekspozicijas ar saugyklas.

12.00 ir 15.00 su muziejaus gidu leisimės į valandos trukmės kelionę po pilies rūsį susipažinti su seniausiais muziejaus eksponatais ir Biržų tvirtovės istorija. Iš anksto registruotis nereikia, tiesiog ateikite ir pabūkite mūsų svečiais!

Manote, kad viską žinote ir išmanote? Tad 13.00 susitinkame arsenale ir žinias demonstruojame archeologijos viktorinoje. Būkite drąsūs bei aktyvūs ir prizas atkeliaus pas jus! Laimėtojus paskelbsime Muziejaus Facebook puslapyje.

Patys mažiausieji lankytojai nuo 11.00 iki 16.00 laukiami prie pilies kieme parengtų archeologų „darbo vietų“ – laikas pirmiesiems archeologiniams kasinėjimams!

***

Susitinkame birželio 17 d. Biržų pilies erdvėse nuo 11.00 iki 16.00.

Visos veiklos nemokamos!

Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-12 11:10Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!