Parodos ir renginiai

Dr. Gunaro Kakaro knygos pristatymas

2024 - 05 - 08

2024 m. gegužės 8 d. 17.30 val. maloniai kviečiame į naujos daktaro Gunaro Kakaro knygos „Pagarba Nežinomybei“ pristatymą Biržų pilies arsenalo salėje.

„Savo samprotavimais išdrįsau nueiti į vieną nuostabiausių šalia mūsų esantį pasaulį, kuriam daviau vardą iš didžiosios raidės – Nežinomybė. Šį žodį vartojame gana dažnai, bet retas kuris jaučia jį kaip milžinišką, neaprėpiamą pasaulį, realiai egzistuojantį šalia mūsų. Tam tikra prasme mūsų pragmatiška auklėjimo ir švietimo sistema mus yra gerokai nuskriaudusi – įpratino gyventi ne realiame pasaulyje, bet vadovėlių, enciklopedijų, matymo ir lytėjimo, o tiksliau – žinojimo pasaulyje.


Jis taip pat nuostabus ir turtingas, tik tiek, kad jis aiškiai ribotas ir nėra tas realus pasaulis, kuriame iš tiesų gyvename. Mus supantis realus pasaulis – tai nepakartojamai spalvingesnis, įstabiausių raštų audinys iš tviskančių Nežinomybės gijų, tarp kurių kaip ataudai matyti ne mažiau spalvingos ir mūsų žinojimo gijos“ – teigia astronomas, ilgametis Lietuvos astronomų draugijos pirmininkas, Etnokosmologijos muziejaus kūrėjas daktaras Gunaras Kakaras.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-05 15:23Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!