Parodos ir renginiai

Broniaus ir Tomo Karavaičių darbų paroda

2022 - 01 - 03

Parodoje pristatomi a.a. Broniaus Karavaičio kurti dirbiniai iš medžio ir jo sūnaus Tomo mezginiai bei nėriniai.

 

Bronius Karavaitis (1948–2021)

Drožėjas savamokslis.

Gimė ir užaugo prie pat Biržų – Parovėjoje. Mokslus krimto tos pačios Parovėjos bei Medeikių mokyklose. Vilniuje įgijo statybininko specialybę.

Drožyba susidomėjo išėjęs į pensiją. Iš pradžių tai buvo bandymas sutrumpinti ilgėjančius žiemos vakarus, paskui – atsirado ir kūrybinis azartas. 


Jau vien šaukštus skaptuot tapo neįdomu – taip atsirado mentelės, cukrinės, dubenėliai. O kad nebūtų vien buitinių rakandų drožėju, pradėjo eksperimentuoti kurdamas ir papuošalus. Tam puikiausiai tiko ne tik medis, bet ir tokios gamtoje randamos medžiagos, kaip gilių kepurėlės.

Daugelis drožinių (ypač šaukštai) puošti senoviniais raštais – stilizuotais augalų bei gyvūnų motyvais, kurių unikalumas ir patraukė Biržų krašto tautodailininkų dėmesį.

2018 metais su savo darbais debiutuoja Biržų krašto tautodailininkų rengiamoje darbų parodoje bei kaip kūrėjas dalyvauja miesto bei rajono mugėse.

Tomas Karavaitis (1976 m.)

Gimė Biržuose, nuo 2003 metų gyvena Vilniuje.

Rankdarbiais užsiima nuo mažumės. Iš smalsumo išbandė daugybę rankdarbių rūšių – siuvinėjimą, mezgimą virbalais, nėrimą vąšeliu ir šakute. Net mokėsi austi juostas.

Bet artimiausias širdžiai – mezgimas virbalais.

Kaip ir daugelis, rankdarbiauti pradėjo nuo „smulkmės“ – servetėlės, žaisliukai, dekoratyviniai pagalvėlių užvalkalai. Pirmas didelis darbas – megztinis – numegztas būnant 15 – 16 metų amžiaus. Nuo tada ir atsirado noras mezgant pridėt kažką savo, pačiam sugalvoti raštų kombinacijas ar padaryt taip, kad mezginys atrodytų ne kaip rankomis megztas.

Nuo paauglystės iki išvykimo iš Biržų dalyvauja krašto tautodailininkų rengiamose parodose bei įstoja į Lietuvos tautodailininkų sąjungą.

Šiuo metu mezgimas – atsipalaidavimas po darb

Paskutinį kartą redaguota: 2022-02-22 10:08Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!