Parodos ir renginiai

Baroko muzikos koncertas liepos 8 d.

2021 - 07 - 08

Viena reikšmingiausių, labiausiai šią muziką atskleidusių XVII amžiaus idėjų – tai tikėjimas, kad muzika pakylėja sielą, o ši, apimta euforijos, atveria žmogų tyram ryšiui su Dievu. Dievo palaima – tai neatsiejama šios epochos muzikanto gyvenimo dalis – pasak vieno iš virtuoziškiausių tuometinių falsetistų Bartolomeo Barbarino, kad gebėtum atlikti muziką skoningai, gracingai ir elegantiškai, turi būti apdovanotas Dievo malone. Baroko epochos teoretikas Marin Mersenne cinko garsą apibūdino kaip „saulės spindulį, kuris perveria visus šešėlius”. XVII amžiuje šis instrumentas buvo itin populiarus, savo svarba ir techninėmis galimybėmis nė kiek nenusileidęs smuikui, išgyvenantis tikrą aukso amžių.


Koncerto programoje Bazelio Schola cantorum studentų ansamblio pristatomi kūriniai – tai „Dieviški muzikiniai palaiminimai”, mums dovanoti tokių garsių kompozitorių kaip Francesco Rognoni–Taeggio, Girolamo Frescobaldi, Tarquinio Merula ir kitų. Juos atliks: Indrė Kučinskaitė, Étienne Asselin (cinkai) ir Weronika Kłosiewicz-Paine (basso continuo, klavesinas).
Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-29 12:02Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!