Parodos ir renginiai

Akvarelistų plenero „Atspindžiai“ darbų paroda

2022 - 12 - 08

Kviečiame apsilankyti akvarelistų plenero „Atspindžiai“, skirto dailininkui ir pedagogui Algirdui Lukštui, darbų parodoje!

Plenere dalyvavo akvarelės technika dirbantys menininkai, papildoma sąlyga – būti buvus A. Lukšto mokiniu.

Pasvalio krašte gimęs ir augęs dailininkas ir pedagogas Algirdas Lukštas per 42 pedagoginio darbo metus (visą tą laiką dirbo Kauno J. Naujalio meno mokykloje, A. Martinaičio vakarinėje dailės mokykloje) gyvenimui ir profesijai paruošė šimtus mokinių, daugelis jų tapo žinomais menininkais, garsiais Lietuvoje ir užsienyje.


Kiekvienų mokslo metų pabaigoje dailės mokyklos mokiniai su mokytojais važiuodavo į plenerus po visą Lietuvą. A. Lukštas buvo labai reiklus savo darbui, kartu su mokiniais piešdavo, sakydavo konstruktyvias pastabas, pats eskizuodavo jų darbuose, analizuodamas piešimo ar tapybos techniką. Tuo pačiu mokinius visa širdimi palaikė, skatino jų asmenybės formavimą, mokė „surinkti“ spalvas ir gamtos grožį perteikti popieriuje. Mokiniams pasakodavo krašto istoriją, rodė bažnyčias, mokė dailės istorijos. Jo mokymas buvo išradingas, kūrybiškas, turėjo parengęs savo dėstymo metodiką.


2022 metų plenere kartu su dailininkais dirbo 7 jaunosios menininkės, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinės. Tai ta pati mokykla, kurioje mokėsi ir 1941 m. baigė Algirdas Lukštas. Šioje gimnazijoje keletą metų mokytojavo garsus akvarelistas Č. Kontrimas, kurio paskatintas A. Lukštas susidomėjo tapyba. Šiemet Petro Vileišio gimnazija mini savo įkūrimo 100 metų jubiliejų, dailininkai buvo pakviesti dalyvauti renginiuose.

Šiais metais pleneras vyko - dailininkai gyveno ir dirbo, Algirdo Lukšto tėviškėje Skrebotiškyje. Tai nedidelis kaimas su turtinga istorija ir gražia gamta. Yra išlikusi dailininko motinos sodyba, apsupta šimtamečių liepų.

Projektas atliepė nūdienos realijas – į plenerą buvo pakviesta laikinai nuo karo Lietuvoje prisiglaudusi Ukrainos menininkė Natalija Didenko.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-12-16 13:23Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!