Biržų krašto muziejus Sėla
Darbo laikas
 
Kaip rasti
 
Bilietų kainos
 
Informacija
 
 
XXI
«Ar žinojai?»

XVI amžius

Kristupas I Radvila, dėl karvedžio gabumų pramintas Perkūnu , 1586-1589 m. Lietuvos šiaurinio pasienio apsaugai Biržuose pastatė modernią, didžiausią ir stipriausią tuo metu Lietuvoje itališko tipo bastioninę tvirtovę.
«Ar žinojai?»

Barboros Radvilaitės tėvas

Jurgis Radvila, Biržų-Dubingių šakos pradininkas, Lietuvos Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės tėvas, ne veltui buvo pramintas Victor (Pergalinguoju), jis laimėjo 30 mūšių su totoriais, maskvėnais ir kryžiuočiais.

Jo vaikaitis Kristupas Radvila (Perkūnas) pastatė pirmąją Biržų pilį.

«Ar žinojai?»

Biržų sutartis (arba Petras I Biržuose)

1701 m. Biržuose įvyko dviejų valdovų Lenkijos-Lietuvos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio, Saksonijos kurfiursto Augusto II (1670 — 1733) ir Rusijos caro (1672 — 1725) Petro I susitikimas, kurio metu pasirašyta Biržų sutartis- dviejų valdovų sąjunga prieš švedus. Deja, tai švedų nesustabdė, jie 1704 m. Biržų pilį vėl pavertė griuvėsiais...
«Ar žinojai?»

Negriūnantis pilies kampas

Beveik tris šimtmečius stovėjo Biržų pilies griuvėsiai, Radvilų didybę bepriminė vienas pilies rūmų kampas, kuriame, anot legendos, statant rūmus buvo įmūryta laimingų jaunavedžių pora. Rūmai atgimė tik 1979 -1988 m. Čia įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla“.
«Ar žinojai?»

Radvila kalbėjo lietuviškai

Kunigaikštis Jonušas Radvila (1612-1655), gimęs ir augęs Papilio pilaitėje, vienas iš antrosios Biržų pilies statytojų, vienintelis iš Biržus valdžiusių Radvilų kalbėjo lietuviškai. J.Radvila su šalininkais didikais ir bajorais ( viso 1134 žmonės ) Kėdainiuose 1655 m. pasirašė sutartį su Švedija, tuo pačiu nutraukdami uniją su Lenkija.
«Ar žinojai?»

Vestuvių dovana

1568 m. M. Radvila Rudasis sūnaus Kristupo Radvilos Perkūno vestuvių su Ona Sobkovna proga atidavė jam Papilio pilį, dvarą, miestelį su visais palivarkais – iš viso 500 valakų. Papilio dvarą švedai 1625-1627 m. karo metu sudegino, kaip ir apgriovė Perkūno 1586-1589 m. statytą Biržų pilį.
«Anonsas»
Liepos 6 d. muziejus dirbs nuo 10 iki 17.30 val.

 

 

«Anonsas»

Kviečiame pamatyti ofortų ir atvirukų rinkinio „Gyvoji liudytoja. Esther Lurie“ parodą Biržų pilies arsenalo salėje. Šalia, stendinėje parodoje, galite pamatyti, koks žydų kultūros paveldas saugomas Biržų krašto muziejuje "Sėla".

«Anonsas»
Kviečiame apsilankyti Mariaus Abramavičiaus tapybos parodoje „Pasaulis kaip erdvė“.
«Anonsas»
Nuo birželio 2 d. Biržų krašto muziejuje ƒ„Sėla“ veiks Žilvino Kropo fortografijų paroda „SAULĖRAŠČIŲ ILIUMINACIJA“

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Teisinė forma: Savivaldybės biudžetinė įstaiga; Adresas: J.Radvilos g. 3, LT-41175, Biržai; Įmonės kodas: 190562082; Tel. (8 450) 31883; El. p. adresas: sela@birzumuziejus.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre; Šis internetinis puslapis yra finansuojamas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2007-2013 m.


.MultimediaMark

Biržų turizmo informacijos centrasBiržų Regioninis parkasBiržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji bibliotekaBiržų rajono savivaldybė
Myriaus pilis