Biržų krašto muziejus Sėla
Darbo laikas
 
Kaip rasti
 
Bilietų kainos
 
Informacija
 
 
XXI
«Ar žinojai?»

XVI amžius

Kristupas I Radvila, dėl karvedžio gabumų pramintas Perkūnu , 1586-1589 m. Lietuvos šiaurinio pasienio apsaugai Biržuose pastatė modernią, didžiausią ir stipriausią tuo metu Lietuvoje itališko tipo bastioninę tvirtovę.
«Ar žinojai?»

Barboros Radvilaitės tėvas

Jurgis Radvila, Biržų-Dubingių šakos pradininkas, Lietuvos Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės tėvas, ne veltui buvo pramintas Victor (Pergalinguoju), jis laimėjo 30 mūšių su totoriais, maskvėnais ir kryžiuočiais.

Jo vaikaitis Kristupas Radvila (Perkūnas) pastatė pirmąją Biržų pilį.

«Ar žinojai?»

Biržų sutartis (arba Petras I Biržuose)

1701 m. Biržuose įvyko dviejų valdovų Lenkijos-Lietuvos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio, Saksonijos kurfiursto Augusto II (1670 — 1733) ir Rusijos caro (1672 — 1725) Petro I susitikimas, kurio metu pasirašyta Biržų sutartis- dviejų valdovų sąjunga prieš švedus. Deja, tai švedų nesustabdė, jie 1704 m. Biržų pilį vėl pavertė griuvėsiais...
«Ar žinojai?»

Negriūnantis pilies kampas

Beveik tris šimtmečius stovėjo Biržų pilies griuvėsiai, Radvilų didybę bepriminė vienas pilies rūmų kampas, kuriame, anot legendos, statant rūmus buvo įmūryta laimingų jaunavedžių pora. Rūmai atgimė tik 1979 -1988 m. Čia įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla“.
«Ar žinojai?»

Radvila kalbėjo lietuviškai

Kunigaikštis Jonušas Radvila (1612-1655), gimęs ir augęs Papilio pilaitėje, vienas iš antrosios Biržų pilies statytojų, vienintelis iš Biržus valdžiusių Radvilų kalbėjo lietuviškai. J.Radvila su šalininkais didikais ir bajorais ( viso 1134 žmonės ) Kėdainiuose 1655 m. pasirašė sutartį su Švedija, tuo pačiu nutraukdami uniją su Lenkija.
«Ar žinojai?»

Vestuvių dovana

1568 m. M. Radvila Rudasis sūnaus Kristupo Radvilos Perkūno vestuvių su Ona Sobkovna proga atidavė jam Papilio pilį, dvarą, miestelį su visais palivarkais – iš viso 500 valakų. Papilio dvarą švedai 1625-1627 m. karo metu sudegino, kaip ir apgriovė Perkūno 1586-1589 m. statytą Biržų pilį.
«Anonsas»
2019 metų kovo 3 dieną, 15 val. kviečiame į Biržų krašto muziejų „Sėla“, arsenalo salę, į koncertą „Žvirblių orkestras“.
«Anonsas»
Kovo 6 d. 17 val.  Biržų krašto muziejus „Sėla“ kviečia į fotomenininkės Lilijos Valatkienės kūrybos vakarą, kurio metu bus išsamiai pristatyta paroda ir knyga „Išrinktieji“ bei Viktoro Binkio tapybos darbų parodos atidarymą.
«Anonsas»

Per visą šalį keliaujanti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta knyga „Pasižadėjimas Lietuvai“ – Biržuose.

«Anonsas»
Paroda „Niekada nenuleisk sparnų“, skirta išeivijos kunigo Petro Ažubalio 100-osioms gimimo metinėms, vasario 17 d. 13 val. bus pristatoma Papilio kultūros namų salėje.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Teisinė forma: Savivaldybės biudžetinė įstaiga; Adresas: J.Radvilos g. 3, LT-41175, Biržai; Įmonės kodas: 190562082; Tel. (8 450) 31883; El. p. adresas: sela@birzumuziejus.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre; Šis internetinis puslapis yra finansuojamas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2007-2013 m.


.MultimediaMark

Biržų turizmo informacijos centrasBiržų Regioninis parkasBiržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji bibliotekaBiržų rajono savivaldybė
Myriaus pilis