Biržų krašto muziejus Sėla
Darbo laikas
Svetainės medis
 
XXI
XVI
XVII
XVIII
XIX
XX
«Ar žinojai?»

XXI amžius

Biržų krašto muziejus „Sėla“ įsikūręs 1978-1988 m. atstatytuose Biržų pilies reprezentaciniuose rūmuose. Iš kunigaikščių Radvilų statytos niderlandiškojo tipo Lietuvos šiaurinę sieną XVII-XVIII a. gynusios bastioninės tvirtovės komplekso šiuo metu be reprezentacinių rūmų yra atstatytos dvi parakinės, tiltas, pradėti arsenalo atstatymo darbai.
«Ar žinojai?»

Barboros Radvilaitės tėvas

Jurgis Radvila, Biržų-Dubingių šakos pradininkas, Lietuvos Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės tėvas, ne veltui buvo pramintas Victor (Pergalinguoju), jis laimėjo 30 mūšių su totoriais, maskvėnais ir kryžiuočiais.

Jo vaikaitis Kristupas Radvila (Perkūnas) pastatė pirmąją Biržų pilį.

«Ar žinojai?»

Biržų sutartis ( arba Petras I Biržuose)

1701 m. Biržuose įvyko dviejų valdovų Lenkijos-Lietuvos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio, Saksonijos kurfiursto Augusto II (1670 — 1733) ir Rusijos caro (1672 — 1725) Petro I susitikimas, kurio metu pasirašyta Biržų sutartis- dviejų valdovų sąjunga prieš švedus. Deja, tai švedų nesustabdė, jie 1704 m. Biržų pilį vėl pavertė griuvėsiais...
«Ar žinojai?»

Negriūnantis pilies kampas

Beveik tris šimtmečius stovėjo Biržų pilies griuvėsiai, Radvilų didybę bepriminė vienas pilies rūmų kampas, kuriame, anot legendos, statant rūmus buvo įmūryta laimingų jaunavedžių pora. Rūmai atgimė tik 1979 -1988 m. Čia įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla“.
«Ar žinojai?»

Radvila kalbėjo lietuviškai

Kunigaikštis Jonušas Radvila (1612-1655), gimęs ir augęs Papilio pilaitėje, vienas iš antrosios Biržų pilies statytojų, vienintelis iš Biržus valdžiusių Radvilų kalbėjo lietuviškai. J.Radvila su šalininkais didikais ir bajorais ( viso 1134 žmonės ) Kėdainiuose 1655 m. pasirašė sutartį su Švedija, tuo pačiu nutraukdami uniją su Lenkija.
«Ar žinojai?»

Vestuvių dovana

1568 m. M. Radvila Rudasis sūnaus Kristupo Radvilos Perkūno vestuvių su Ona Sobkovna proga atidavė jam Papilio pilį, dvarą, miestelį su visais palivarkais – iš viso 500 valakų. Papilio dvarą švedai 1625-1627 m. karo metu sudegino, kaip ir apgriovė Perkūno 1586-1589 m. statytą Biržų pilį.
«Anonsas»

Biržiečių dailininkų grupės "8+" kūrybos darbų paroda 2010 09 16- 2010 10 17

«Anonsas»
Edukacinėje programoje "Žaldoko alus" galite susipažinti su senosiomis Biržų krašto aludarystės tradicijomis, paragauti seniausios Lietuvoje alaus daryklos gaminamo alaus.
«Anonsas»
Jūs turite galimybę savo santuoką registruoti gražiausioje Biržų vietoje - Jūsų pasirinktoje kunigaikščių Radvilų pilies rūmų menėje.
«Anonsas»

 

Nauja paslauga - audiogidai lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

 

 

Teisinė forma: Savivaldybės biudžetinė įstaiga; Adresas: J.Radvilos g. 3, LT - 41175, Biržai; Įmonės kodas: 190562082 ; Tel./ faksas: (8 450) 31883; El. p. adresas: bkm_sela@is.lt.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre; Šis internetinis puslapis yra finansuojamas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos

MultimediaMark